Spektakël golash në “Liman Gegaj”, Dukagjini fiton me përmbysje ndaj Malishevës

Dukagjini i është rikthyer fitoreve në Superligë.

Skuadra nga Klina mposhti në udhëtim Malishevën në ndeshjen e vlefshme për javën e 10-të.

Plot shtatë gola janë shënuar në stadiumin “Liman Gegaj”, me Dukagjinin që shënoi fitore me rezultat 4-3, duke e përmbysur rezultatin nga 2-0.

Malisheva shkoi në pushim me epërsi prej dy golave, me Altin Aliun dhe Nyavedji që shënuan për vendasit.

Në pjesën e dytë Dukagjini bëri mrekullinë duke shënuar katër gola dhe përmbysi rezultatin në 4-2.

Iljasa Zulfiji ngushtoi rezultatin në minutën e 47-të.

Me golat e Marclei Santos në minutat e 55-të dhe të Iran Junior në minuteën e 70-të, Dukagjini përmbysi ndeshjen, duke kaluar për herë të parë Dukagjinin në epërsi.

Golin e sigurisë e shënoi Altin Mërlaku në minutën e 80-të.

Në minutat shtesë, dukagjini ngushtoi rezultatin në 4-3, me golin e Arlind Veliu.

Me këtë rezultatë, Malisheva dhe Dukagjini kanë pikë të barabarta, nga 12 soh, duke u renditur në pozitat pesë dhe gjashtë.