Sot mot i vranët, në disa zona parashikohen reshje të shiut

Moti sot në Kosovë do të jetë kryesisht i vranët, kur sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në disa vende do të ketë edhe reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 9 deri në 12 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet nga 20 deri në 25 gradë Celsius.

“Mot i vranët dhe vende-vende me riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-25 gradë Celsius”, thuhet në njoftimi e IHMK-së.

Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga drejtimi i juglindjes.