Sot mbyllet java e 20-të e Superligës, vëmendja në mes Llapit dhe Dukagjinit

Sot do të zhvillohen dy ndeshje tepër interesante në futbollin kosovar.

Ndeshjet janë të vlefshme për javën e 20-të të AlbiMall Superligës së Kosovës,

Vëmendja kryesore do të jetë në qytetin e Podujevës, aty ku Llapi do të jetë nkoqire e Dukagjinit.

Ndërsa në ndeshjen tjetër, Malisheva luan si vendas ndaj Fushë Kosovës.

Të dy ndeshjet zhvillohen nga ora 13:00.