Shqiprim Arifi zgjidhet kryetar i ri i Preshevës

Shqiprim Arifi nga Alternativa për Ndryshim, është zgjedhur sot kyetar i ri i Preshevës.

Pro zgjedhjes së tij kanë votuar 20 këshilltarë komunalë nga gjithsej 38 sa ka kuvendi komunal i Preshevës.

Në seancën e kuvendit komunal të kësaj Komune, Ardita Sinani u shkarkua nga posti i kryetares së Komunës së Preshevës.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në takim përfaqësuesit politikë të shqiptarëve në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc.

Kryeministri njoftoi se pavarësisht ftesës, në takim nuk i shkoi Kryetari i Alternativës për Ndryshim, Shqiprim Arifi.

SHARE