Shpallet trajner i vitit, shkarkohet një ditë më vonë

Friedhelm Funkel u shpall si trajneri në qytetin e Düsseldorfit, për drejtimin e klubit të qytetit. Nuk kaluan 13 orë dhe ai u shkarku nga ekipi dhe vendin e tij e zuri Uwe Rösler.

Funkel ishte pjesë e Fortunas që nga viti 2015, dhe arriti që ta dërgoj ekipin në Bundesligën e parë gjermane.
Kontrata e Funkel me Fortunën, u rinovua deri në vitin 2021, pak para Krishtlindjeve. Por rezultatet e dobëta bën që ai të shkarkohet nga drejtim.
Rösler nis aventurën me Fortunën të shtunen në sfidën ndaj Frankfurtit.
Kujtojmë që sot gjatë ditës në fortunë u transferua edhe futbollisti Valon Berisha./KLINA.INFO