Serbët i bëjnë thirrje Zana Avdiut: Ejani kërkoni azil në Serbi – pas deklaratës së babait të Granit Xhakës

Një status i analistet, Zana Avdiu, ndaj futbollistit shqiptar në Zvicër, Granit Xhaka, ka nxitur reagime të shumta edhe nga mediat beogradase.

Blic.rs ka shkruar një artikull të vecant për rastin e Avdiut dhe reagimet e babait të Xhakës, Ragipit. Ky i fundit, në një intervistë për media, i dha vërejtetet e tija karshi deklaratës së Zanës. Kjo e fundit e quajti rrugac futbollistin që trembi kombëtaren serbe në kampionatin botëror “Qatar 2022”.

E, lidhur me këtë, komentues të shumtë nga Beogradi i kanë bërë thirrje analistet që të kërkojë azil në Serbi.

“Moze ta zena doci u srbiju da trazi azil”. “Milko: A mundet ajo grua të vijë në Serbi për të kërkuar azil” “Lërini të vrasin njëri-tjetrin, çfarë bëni me ato krijesat e pakuptimta…” “Djomla: Zana eja tek unë dhe Dzeki dhe Stene Dzeki Junior do të lidhen sërish me zinxhirë”, “Miko: A mundet ajo grua të vijë në Serbi për të kërkuar azil”. /Indeksonline/