Renditja në Superligën e Kosovës pas javës së 20-të, Ballkani lider

Ka përfunduar xhiroja e 20-të në Superligën e Kosovës me super ndeshje.

Gjatë ditës së shtune u zhvilluan dy përballje, ku Llapi barazoi 1-1 me Dritën, ndërsa edhe përballja tjetër Ulpiana me Malishevën përfundoi në barazim 1-1.

Në ballafaqimet tjera, Gjilani fitoi ndaj Feronikelit 3-1 dhe Drenica ndaj Dukagjinit 2-1

SHARE