Protesta e rinisë së AAK-së nxitë kryetarin e VV në Klinë që të vë në dyshim kualicionin mes tyre !

Kryetari i VV në Klinë,Xhafer Berisha në një postim në facebook ka shprehur mllef ndaj aktivistëve të AAK-së në këtë qytet,të cilët protestuan kundër qeverisë Kurti .Lëvizja Vetëvendosje është në kualicion me AAK-në në Klinë dhe nga burime të sigurta Klina.info merr info se mund të prishet shumë shpejt ky kualicion.
Postimi i plotë i z.Berisha

Te nderuar Qytetarë te Klinës duke i par sukseset e para në ditët e para te Qeveris KURTI.
I cili me hapa te drejt e te sigurt po punon dhe po i mban premtime e dhëna sigurisht qe dikujt po i pengon dhe sigurisht qe dikujt po ja hek tortën nga goja.
Ata te cilët jan msuar te keqpërdorin taksapaguesit e kti Vendi dhe kan qen ne pushtet duke e shkatrruar këtë Popull sigurisht që jan te pakënaqur dhe dalin e protestojnë.

Ne u themi atyre kushdo qofshin ata edhe atyre të rinjve të AAK-s se Klines të cilët manipulohen nga të mdhenjet e tyre se Qeveria KURTI eshte e pandalshme dhe pa mëshirshme ndaj keq bersve dhe keqpërdoruesve të keti vendi.
Andaj keni durim ju të cilët protestoni pa nevojë se do ju duhet kohë e gjatë të qëndroni në opozit, reflektoni dhe pranoni se kjo Qeveri ka jetëgjatësi.

SHARE