Prishtina-Dukagjini, formacionet zyrtare

Pas humbjes së parë të stinorit të pësuar nga Drita në xhiron e kaluar, Prishtina kërkon këndellje ndaj Dukagjinit. Por, këta të fundit pikërisht në xhiron e fundit shënuan fitoren e parë dhe kërkojnë vazhdimin e formës së mirë që kanë kapur.

Dikur bashkëlojtarë, sot trajnerët e ekipeve përkatëse, Debatik Curri dhe Armend Dallku dalin me këto 11-she në fushë.

PRISHTINA XI: 50. Kolaj, 5. Islami, 7. Hyseni, 9. Kryeziu, 10. Krasniqi, 11. Muja, 14. Sinani, 20. Bytyqi, 22. Useini, 77. Pefqeli (kap.), 99. Blesa.

DUKAGJINI XI: 30. Haxhihamza; 5. Basri (kap.), 44. Dallku, 77. Hugo, 93. Neziri; 8. Feka, 14. Morina, 25. Shabani; 23. Zulfiji, 20. Çyrbja, 10. Mërlaku.