Policia në Skenderaj konfiskon një armë

60

Policia në Skenderaj konfiskon një armë

Skenderaj, 05 mars 2023

Në orët e paradites së sotme policia në Skenderaj ka konfiskuar një armë zjarri.

Konfiskimi i armës është bërë në kohën kurë një njësi patrulluese në fshatin Runikë ka ndëgjuar të shtëna nga arma e zjarrit.
Veprimet e shpejta operative e hetimore kanë rezultuar me identifikimin e të dyshuarit me ç’ rast gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një armë e llojit pistoletë me dy fishek.

Të gjitha veprimet e ndërmarra i janë paraqitur prokurorit të rastit, ndërsa pas intervistimit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Ndaj tij është iniciuar raste për veprën penale ” mbajtje ne pronësi, posedim, kontroll te paautorizuar te armës” dhe “përdorim i armës”.