Policia konfirmon dhe jep detaje rreth sulmit fizik në Spitalin e Pejës

Asamblisti i AAK-së në Pejë, Labinot Panxhaj, e ka sulmuar sot fizikisht teknikun e IT-së në Spitalin e Pejës, Ylli Agushollin, ka mësuar nga burime e saj.

Ndërkohë, zëdhënësi i Policisë Rajonale të Pejës, Fadil Gashi, që në orët e mëngjesit ka ndodhur një sulm fizik në Spitalin e Pejës.

Ai ka thënë që i dyshuari L.P, është shoqëruar për invervistim dhe prokurori e ka cilësuar rastin si “lëndim të lehtë trupor”, dhe rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.