Pejani shet veturën që e kishte marrë me qira, arrestohet

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Pejë i cili dyshohet se ka shitur një veturë të cilën e kishte marrë me qira, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas Policisë, i arrestuarit në bashkëpunim me një të dyshuar tjetër i cili është në arrati kanë shitur veturën më 3 janar.

dyshuari që u kap është dërguar në mbajtje dhe ndaj tij është hapur rasti “shpërdorim i pasurisë së huaj”.