Peja në shënjestër të vjedhjes për një maroken dhe algjerian, arrestohen nga policia

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Pejë, janë arrestuar një marokenë dhe një algjerian, pasi me forcë kanë hapur veturën e viktimës mashkull kosovar dhe kanë vjedhur një telefon mobil dhe një palë size.

Të dyshuarit, janë dërguar në mbajtje.

“Pejë21.01.2021 – 00:10. Janë arrestuar një marokenë dhe një algjerian, pasi që të njëjtit me forcë kanë hapur veturën e viktimës mashkull kosovar dhe kanë vjedhur një telefon mobil dhe një palë syze. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, njofton Policia e Kosovës në raportin 24 orësh. /

SHARE