Peja merr frymë/Sot asnjë mostër e dërguar për testim të COVID19

Drejtorja e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Pejë, përmes një postimi të bërë në faqen zyrtare Facebook, ka bërë të ditur se sot s’ka asnjë rast të dyshuar me COVID19.

Ky është postimi i plotë:

Duke u nisur nga interesimi i madh sot nga qytetar të ndryshëm për situaten me Covid-19 në qytetin e Pejës ju njoftojmë se:

Sot në Pejë ishte një ditë e qetë me situaten pandemike që po mbretëron tash e disa javë edhe në komunën tonë dhe për fat të mirë nuk kemi asnjë mostër të dërguar në Prishtinë për testim.

Mbrëmje të mirë për të gjithë