Parashikimi i motit për sot

Fundjava parashihet të jetë më e lagësht, me zhvillime të rrebesheve dhe bubullimave të shtunën pasdite, më shumë nga pjesë perëndimore të vendit.Duke kaluar në ditën e diel reshjet përfshinë edhe pjesë tjera të vendit.

Temperaturat pas një rritje deri në 24C e 25C të shtunën, pësojnë rënie në 18C e 20C, ditën e diel.

Ditën e hënë mot paksa më stabil, me më shumë diell, e temperaturat sërish shënojnë rritje në 23C e 24C.