Nuk do të ketë ndeshje, UEFA e vendos fituesin në “tavolinë”

Ndeshja parakualifikuese e Europa League në mes të Lincoln dhe Prishtinës u anulua disa minuta para zhvillimit pasi autoritet e Gjibraltarit e panë si shqetësuese që tetë lojtar të skuadrës kosovare dolën pozitiv me koronavirus.

Edhe pse Prishtina kishte lojtarë të mjaftueshëm “negativ” dhe kjo përputhej me udhëzimet e vendosura nga UEFA.

Sipas gazetarit Arlind Sadiku, shtëpia evropiane e futbollit nesër do të vendos se cila skuadër do të kualifikohet tutje.

“UEFA me konfirmoi se nesër do te dal me deklarate zyrtare per ndeshjen Lincoln Red Imps – Prishtina, ku do te publikohet vendimi se cila skuader kualifikohet tutje”, ka shkruar Sadiku.

Pra ndeshja do të vendoset në tavolinë dhe nuk do të ketë mundësi që të zhvillohet në ndonjë teren neutral.

SHARE