Nga 21 të lënduarit në incidentin e mbrëmshëm në kryeqytet, 14 prej tyre janë femra

Një incident ka ndodhur në orët e vona të premtes, në një lokal në qendër të Prishtinës.

Sipas raportit të policisë, thuhet se nga të shtënat me armë zjarri kanë mbetur të lënduar 21 persona, katër prej tyre janë plagosur me armë zjarri.

Tutje thuhet se rasti raportohet që të ketë ndodhur pas një mosmarrëveshje, shkruan Arbresh.info.

Policia ka bërë me dije se 17 persona të tjerë, tre burra dhe 14 gra, kanë marrë lëndime si pasojë e thyerjes së gotave-shisheve të qelqit.

Sipas Policisë, katër të dyshuarit mbeten të hospitalizuar në QKUK dhe me vendim të prokurorit ndalohen (nën përkujdesje të policisë), derisa një i dyshuar tjetër gjendet në arrati.

“Rr. Xheladin Hana, Prishtinë 04.08.2023-20:17.  Dyshohet se pas një mosmarrëveshje në një lokal, në mes të disa të  dyshuarve meshkuj kosovarë, janë përdorur edhe armë zjarri  (të shtëna me armë zjarri), si pasojë e kësaj lëndime trupore kanë pësuar katër të dyshuar meshkuj kosovarë (nga arma e zjarrit), ndërsa si pasojë e thyerjeve të gotave–shisheve të qelqit lëndime kanë pësuar 17 persona, prej tyre tre meshkuj dhe 14 femra. Katër të dyshuarit mbeten të hospitalizuar në QKUK dhe me vendim të prokurorit ndalohen (nën përkujdesje të policisë). Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësit relevante policore dhe njësia  K-9, në vend-ngjarje janë gjetur katër gëzhoja dhe njolla gjaku. Një i dyshuar mashkull gjendet në arrati”, thuhet në raport.

Kurse gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, ka vdekur njëri nga të lënduarit, 39 vjeçar për shkak të plagëve të marra./Arbresh.info/