Në 24 vjetorin e rënies, kujtohen dëshmorët Sylë, Idriz e Milazim Balaj dhe Remzi Veselaj,

Sot janë bërë 24 vjet nga rënia heroike e dëshmorëve; Sylë, Idriz e Milazim Balaj dhe
Remzi Veselaj

Me këtë rast janë mbajtur homazhe në kujtim dhe sakrificë të tyre, ku morën pjesë familjarë, miq e bashkëluftëtarë.

ndërsa edhe me një fjalë rasti para të pranishmëve foli, Gjavit Jashari, kryetar i familjeve të dëshmorëve,

Ishte edhe Fadil Shurdhaj, kryetar i invalidëve nga lufta e fundit.

Ndërsa, në këtë përvjetor nga Kroacia, ishte Januz Dervishi, mik i kryetarit OVL UÇK-së dega në Klinë, Hajdin Balaj si dhe nga grupi i motoristëve, Safet Syla.

Emin Balaj, foli në emër, te Familjes ku tha se janë krenar që patën djem që luftuan dhe u flijuan për lirinë e Kosovës./Klina info/

SHARE