Moti sot me temperatura deri në 21 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas njoftimit të këtij instituti, temperaturat do të shkojnë deri në 21 gradë Celsius.

“Mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës vende -vende  parashihen të sjellin riga shiu”.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë  deri mesatare nga jugperendimi”, thuhet tutje në njoftimin e IHMK-së