Moti sot me diell, temperaturat deri në 19 gradë

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht me diell në pjesën e parë të ditës, ndërsa pasdite pritet shtim i vranësirave.

Në jug të vendit mund të ketë dhe reshje të izoluar shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet prej 15 deri në 19 gradë.