Moti sot do të jetë me diell

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell.

“Për të hënën parashikohet të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë,” thotë Meteo Kosova.

“Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 7-26 km/h”.

Ata kanë thënë që temperaturat minimale do të shkojnë nga katër deri në nëntë gradë Celsius, ndërkaq maksimalet nga 23 deri në 26 gradë Celsius.