Momenti kur policia gjermane e qëllon një sulmues me armë (Pamje

Një ngjarja kriminale ka ndodhur mesditën e sotme ë qendër të qytetit të Gummersbach të Gjermanisë.

Një burrë sulmoi oficerët e policisë në Hindenburgstrasse pranë një dege “Backwerk”.

Njëri nga policët ka arritur ta nxjerr armën dhe ka qëlluar disa herë sulmuesin.

Burri është rrëzuar përtokë, me sa duket i plagosur rëndë. Mes të plagosurve ishte një punonjës policie dhe personi që shkaktoi ngjarjen.

Sipas informacioneve të BILD, i dyshuari ishte hajn dhe ka sulmuar policët me thikë