Më 1 mars homazhe përkujtimore në kujtim të veteranit të UÇK-së, Habib Morin

Më 1 Mars bëhen 6 vjet vdekja e ish- ushtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherit ish-punëtor në Gjykatën Klinës, Habib Morina.

Në përkujtim të figurës, veprimtarisë dhe kontributit të tij, më datë 01.03.2024 do të mbahen homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve në Kodër të Kuqe – Grabanicë të Kline

Këtë e ka bërë të ditur për Klina.info kryetari i degës së OVL UÇK – së në Klinë, Hajdin Balaj./Klina info/