Lista e plotë e koalicionit AAK-PSD, Ramushi i pari, Shpendi i fundit

Koalicioni mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Partisë Socialdemokrate (PSD) tashmë ka vendosur për emrat të cilët do të kandidojnë.

Kësaj liste do t’i prijë kandidati për kryeministër nga ky koalicion dhe kryeministri i deritanishëm, Ramush Haradinaj.

Ndërsa kreu i PSD-së, Shpend Ahmeti, do të jetë i fundit në këtë listë.

Kjo është lista e plotë: