Ky është punëtori nga Klina që humbi jetën duke punuar në Marigona Hill,

Gazeta raportoi se një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në lagjen Marigona Hill në Prishtinë, ku një punëtor i një kompanie që po kryente punime, humbi jetën. Policia ka nisur hetimet për vdekjen e tij dhe rasti tashmë është konfirmuar.

Burimet brenda Emergjencës kanë bërë me dije se bëhet fjalë për një 47-vjeçar, i cili alivanosur, por pasi intervenoi ekipi mjekësor u konstatua se ka ndërruar jetë.

viktima është Mujë Morina, i cili ka qenë punëtor i kompanisë ndërtimore N.SH. “Natyra”.

Morina, i cili është nga fshati Zajm i Klinës

Ndryshe, në vendin e ngjarjes janë kryer ekzaminimet e nevojshme edhe nga Policia, si dhe janë marrë deklaratat e disa dëshmitarëve.

Trupi i pajetë është dërguar më pas në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Aje sot varroset

Njoftim mortor,

Familjarët e tij njoftojnë se me datën 20.06.2024 ka ndërruar jetë Mujë Morina i lin. 31.09.1977 nga fshati Zajm.
Varrimi i të ndjerit bëhet me datën 21.06.2024 në ora 17:00 në varrezat e vjetra të fshatit Zajm.

Ngushëllime familjes dhe të afërmve të tij.