KRYEMINISTRI AUSTRALIAN QËLLOHET ME VEZË, ARRESTOHET 25-VJEÇARJA

Autorja e sulmit është një 25-vjeçare, e cila në tentativë për të ikur, rrëzoi edhe një grua të moshuar.

E reja u arrestua më pas nga policia. Sulmi ishte i befasishëm dhe nuk pritej prej askujt që ishte i pranishëm në sallë.

Kreu i qeverisë australiane Scott Morrison përmes një postimi në rrjetin social tha se sulmi ishte një “akt frikacakësh”.