Kjo është gjendja e dy personave që u therrën sot me thikë në Pejë

Kjo është gjendja

Një incident kriminal ka ndodhur sot në orët e mbrëmjes në qytetin e Pejës, saktësisht në rrugën “Sali Jaha”

Burime të IndeksOnline mësojnë se në këtë konflikt janë përfshirë disa persona.

Të njëjtit kanë përdorur armë të ftohta thika, ku si pasojë janë therur katër persona.

Dy nga ta janë dërguar në QKUK si pasojë e plagëve të marra, njëri në gjendje të rëndë, ndërsa dy të tjerë po trajtohen në Spitalin Rajonal të Pejës.

Mirëpo, Agron Itaku, mjeku kujdestar në Emergjencë ka treguar se gjendja e tyre tani është stabile.

“Kanë arritur janë trajtuar, lëndime kanë në gjoks dhe në dorë, Kirurgji plastike”, ka thënë ai./