Këtë javë nis Liga e Parë, këto janë çiftet e xhiros së parë

Pas shtyrjes për një javë, këtë fundjavë nis edicioni i ri Ligës së Parë të Kosovës që do të jetë në një format krejt ndryshe.

Liga e Parë për sezonin 2020-21 do të jetë e ndarë në dy grupe, Grupin A dhe Grupin B me nga 10 skuadra secila.

Këto janë çiftet e kësaj jave që nis të shtunën:

Grupi A:

E shtunë:

Istogu – Liria  15:00

Drenasi – Trepça (koha ende nuk është përcaktuar)

E diel:

Vellaznimi – Dukagjini 15:00

Vushtrria – A&N

Malisheva – Onix

Grupi B:

E shtunë:

Ramiz Sadiku – Kika 15:00

E diel:

Ulpiana – Vitia 15:00

Ferizaj – KEK-u

Dardania – 2 Korriku

Vllaznia Pozheran – Flamurtari

SHARE