Hedhet shorti për Kupën e Kosovës, ja se kush do luajë me kë

Federata e Futbollit të Kosovës ka hedhur shortin për Kupën e Kosovës, ku njëra ndër ndeshjet më interesante pritet të jetë ajo mes Dritës dhe Lirisë.

Ndërkohë, kampioni në fuqi, Llapi, do të ndeshet me Vllazninë e Pozheranit.

Më poshtë mund të shihni përcaktimet e kompletuara.

Llapi – KF Vllaznia Pozheran;

Vllaznimi – Prishtina;

Dukagjini – Rilindja 1947;

Prizreni – Istogu;

Feronikeli 74 – 2 korriku;

Phoenix – Ballkani;

Vushtrria – KF Drenasi;

Vjosa – Ulpiana;

Drenica – Flamurtari;

Behari – Ferizaj;

Drita – Liria;

A&N – Rahoveci;

Trepça’89 – Kika;

Trepca – Gjilani;

Fushe Kosova – Arbëria;

Ramiz Sadiku – Malisheva, njofton Klan Kosova.

Këto ndeshje do luhen më 17 nëntor.