Foto nga aksidenti i rëndë në Deçan, ku u lënduan 4 persona

Siç raportoi gjatë ditë ‘RADIO 1’, sot në mëngjes ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku në fshatin Lebushë të Deçanit.

Si pasojë u lënduan katër persona.

Rastin e ka konfirmuar për ‘RADIO 1’, edhe zyrtari për informim i Policisë për Rajonin e Pejës, Driton Rugova.

“Rreth orës 09:50, Policia është informuar për një aksident trafiku i cili ka ndodhur në fshatin Lebushë- Deçan, në këtë aksident kanë qenë të involvuara 2 vetura, dhe si pasojë e aksidentit 4 persona kanë pësuar lendime trupore të njejtit janë dërguar në spitalin rajonal në Pejë, ndërsa 2 nga të lenduarit për shkak të natyrës së lendimeve janë dërguar ne QKUK-Prishtinë”, konfirmoi Rugova.

SHARE