Formacioni zyrtar i PSG-së, dy befasi nga Luis Enrique

Sot luhet gjysmëfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve, mes PSG dhe Borusia Dormund.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Parc de Prince” më fillim nga ora 21:00

PSG për të prekur finalen e madhe i nevojitet patjetër fitorja, pasi në ndeshjen e parë ka pësuar humbje me rezultat 1-0.

Trajneri Luis Enrique ka bërë dy ndryshime nga ndeshja e kaluar, ku Goncalo Ramos do të luaj në vend të Barcola, kurse në mbrojte Berlando zëvendëson Lucas Hernandezin.