Formacionet zyrtare: Llapi – Dukagjini

Java e tetë e Superligës së Kosovës do të mbyllet sot (e dielë) me tri ndeshje interesante në program, shkruan Sheshi.info

Ndeshja kryesore e ditës së sotme do të zhvillohet në Gjilan, pasi ballafaqohen Drita dhe Prishtina. Kjo përballje do të sjellë rivalitet të fortë dhe opsioni i vetëm për dy skuadrat është fitorja.

Takim tjetër interesant zhvillohet në Podujevë, ku Dukagjini sfidon Llapin. Llapjanët ende nuk kanë arritur fitoren e parë në elitë, derisa klinasit kërkojnë të dytën me radhë.

Ndërkaq edhe në Drenas pritet një përballje e fortë, derisa do të ndeshen Feronikeli dhe Ulpiana. Ekipi lipjanas ka ditur të befasoj skuadra të mëdha këtë edicion dhe nuk shkon e dorëzuar ndaj Feronikelit, megjithatë as “Industrialistët” nuk qëndrojnë duar-kryç dhe kërkojnë fitoren e tretë në këtë sezon.

Sheshi.info do të ju mbaj të informuar minutë pas minuti.

DRITA – PRISHTINA 15:00

Formacionet zyrtare:

Drita:

Prishtina:

Gjyqtarët: D. Çaka, F. Berisha, B. Selimaj, I. Mehmeti – VAR: E. Zasella, I. Ceroviku

Stadiumi i “Qytetit” në Gjilan

LLAPI – DUKAGJINI 15:00

Formacionet zyrtare

Llapi: Avyli, Idrizi, Prençi, Ramadani, Selmani, Maliqi, Krasniqi, Shillova, Peposhi, Riviera, Neto. Kryetrajneri: Tahir Batatina

Dukagjini: Haxhihamza, Millaku, Kuçi, Syla, Elezaj, Ahmeti, Hasanaj, Januzi, Dallku, Shabani, Da Sillva. Kryetrajneri: Armend Dallku

Gjyqtarët: A. Shala, E. Bicaj, A. Butollovci, V. Hoxha – VAR: M. Bejtullahu, G. Hyseni

Stadiumi: Në Merdare

FERONIKELI – ULPIANA 15:00

Formacionet zyrtare

Feronikeli:

Ulpiana:

Gjyqtarët: B. Kasumi, E. Zeqiri, L. Muhadri, G. Shala – VAR: V. Ibërdemaj, E. Podvorica

Stadiumi: “Rexhep Rexhepi” Drenas

SHARE