Finalja e barazhit, Feronikeli ’74 – Prishtina e Re… mbyllet pjesa e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Feronikelit 74 dhe Prishtinës së Re që është e vlefshme për finalen e barazhit.

45 minutat e para të ndeshjes u mbyllen pa gola 0:0 edhe pse dy skuadrat patën rastet e tyre për shënim.

Dy skuadrat kërkuan penallti në disa raste, por gjqytari kryesor me ndihmën e VAR-it nuk i vlerësoi si 11-metërsha.

Kujtojmë që kjo ndeshje po zhvillohet në teren neutral në Klinë./