Feronikeli ’74 pret Dukagjinin, formacionet zyrtare

Feronikeli 74 do të pres Dukagjinin në kuadër të javës së 17-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Drenicasit janë në vendin e e tetë me 15 pikë dhe kanë vetëm një fitore në pesë ndeshjet e fundit.

Në anën tjetër Dukagjini është në vendin e gjashtë me 21 pikë.

Xhengiz Rexhepi ka vendosur që për këtë ndeshje të luajë me emra si Shillova, Berisha dhe Rezak.

Në anën tjetër Armend Dallku i ka besuar Merlakut, Solomonit dhe Zulfijit.

Feronikeli 74: Meira, Lladrovci, Musa, Haliti, Rezak, Bruqi, Shillova, Berisha, Shabani, Rrahmani, Avdyli.

Dukagjini: Haxhihamza, Basri, Iseni, Merlaku, Morina, Zulfiji, Shabani, Pllana, Solomon, Hugo, Neziri.