FC Baseli “pushtohet” nga shqiptarët, 6 futbollist shqiptar pjesë e ekipës A

Skuadra zvicerane e Baselit tani më do t’i ketë edhe dy shqiptar më shumë në skuadrën e saj.

Kësaj radhe bëhet fjalë për dy futbollistët 18 vjeçar, Orges Bunjakun dhe Tician Tushin të cilët kanë kaluar në ekipën A të FC Basel.

Po ashtu klubi më i madh Zviceran për momentin përbëhet nga 6 futbollist shqiptarë.

Futbollistët shqiptar që luajnë në këtë skuadër janë: Edon Zhegrova, Taulant Xhaka, Arlind Ajeti, Naser Aliji kurse tani edhe Orges Bunjaku dhe Tician Tushi./Klina Info