Emrat e të gjithë kandidatëve për deputetë të LDK-së – lista!

Në lista shihet se janë thuajse gjithë deputetët e legjislaturës së kaluar.

Ndërsa, aty nuk mungojnë edhe emra të rinj.

Ndryshe, nesër është afati i fundit që subjektet politike t’i dorëzojnë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve emrat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Emrat e të kandidatëve:

PRISHTINË

Adnan Merovci
Feim Salihu
Florian Dushi
Ismail Kasumi
Ganimete Ismaijli
Avdi Pireva
Doruntinë Maloku
Arban Abrashi
Teuta Sahatçia
Besian Mustafa
Lumir Abdixhiku
Hykmete Bajrami
Arben Gashi
Frashër Demaj
Vlora Dumoshi
Nuredin Ibishi
Valon Murtezaj
Shefki Gashi

Podujevë:

Agim Veliu
Fatlume Jaha
Visar Hoti
Zahide Gervalla
Ekrem Hyseni
Fidan Rekaliu

Pejë:

Kujtim Shala
Shkumbin Gashi
Besa Gaxherri

Ferizaj:

Muharrem Sfarqa
Saranda Musliu

Gjilan:

Lirije Kajtazi
Valentina Bunjaku
Imet Rrahmani
Faton Bislimi
Ramiz Ramadani

Prizren:

Anton Quni
Driton Selmanaj
Hatim Baxhaku
Xhavit Ukaj
Aferdita Morina

Lipjan:

Shkëlzen Hajdini
Vlora Limani-Hajnuni
Kaltrina Demiri
Mybera Mustafa

Suharekë:

Ardian Shala
Sali Asllanaj
Shefket Kolgeci
Bulëza Kuçi

Istog:

Besart Dreshaj
Ilir Ferati
Shkëmb Manaj

Mitrovicë:

Flutura Beka Kamberaj
Fahredin Spahija

Viti:

Fatbardha Emini
Marigona Geci Lala
Mirsad Sylejmani

Rahovec:

Avdullah Hoti – KANDIDATI PËR KRYEMINISTËR

Ibrahim Kryeziu

Vushtrri:

Hysni Gërguri
Rrezata Krasniqi
Adnan Lahu

Fushë-Kosovë:

Ilir Hasani
Ali Topalli

Gjakovë:

Lindita Bellaja
Shefqet Shehu
Brikena Kryeziu

Klinë:

Fadil Gashi
Filloreta Berisha

Malishevë:

Fetah Rudi
Salih Morina

Dragash:

Bexhet Xheladini
Defrim Gashi
Deçan:

Armend Zemaj
Shtime:
Mimoza Shahini
Obliq:
Xhelal Krasniqi
Kaçanik:
Ardita Rrahmani
Shterpcë:
Qendrim Selimi
Kamenicë:
Jeton Biqkaj
Drenas:
Veton Gashi
Diasporë:
Qibrije Hoxha-Suedi
Bahtir Kastrati- Benelux
Ajet Avdyli- Zvicër
Violeta Osaj
Isa Shabani-Gjermani
Isa Podrimja- Gjermani
Junik: Zenun Shala
Ibrahim Syla -Zvicër
Rita Spahiu
Selajdin Fana – Zhur
Ardita Dushi
Brahim Selimaj

SHARE