Dy ndeshje interesante zhvillohen në të tetën e Ligës së Kampionëve

Edhe sot (e mërkure) do të vazhdojë Liga e Kampionëve, me dy ndeshje të tjera në planprogram.

Mbrëmë ishit dëshmitar të një përmbysje të mahnitshme në Anfield Road, aty ku Real Madridi ishte duke humbur 2-0, por fitoi 5-2 ndaj Liverpoolit.

Fitore në udhëtim ia doli të merrte edhe Napoli, që triumfoi 2-0 ndaj Eintracht Frankfurtit.

Ditën e sotme, Interi do të përballet me Porton në Giuseppe Meazza dhe do të jetë një takim shumë interesant për t’u parë.

Në anën tjetër, Manchester City është mysafir i Rasenball Sport Leipzig, me Citizens që do të synojnë të fitojnë pa shumë probleme.

Që të dy ndeshjet fillojnë nga ora 21:00.