Dukagjini sot nisin aventurën evropiane

Pas fitores se madhe të Ballkanit kundër Ludogorets (2-0), në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve, sot është radha për dy skuadrat tjera kosovare në arenën ndërkombëtare.

Dukagjini i Klinës në “Fadil Vokrri” do të debutojë në garat evropiane kundër Europa (Gjibraltari), sfidë kjo që luhet në kuadër të Ligës së Konferencës.

Skuadra e Armend Dallkut synon ta nis me fitore aventurën në garat evropiane. Sfida mes klinasit dhe skuadrës nga Gjibraltari fillon në orën 19:00.