Dukagjini – Ballkani, formacionet zyrtare

119

Dukagjini dhe Ballkani do të përballen në stadiumin ’18 qershori’ në Klinë në kuadër të xhiros së pestë në Albi Mall Superligë.

Sa herë janë përballur dy skuadrat është zhvilluar një lojë e fortë dhe njësoj pritet të ndodh edhe sot.

Klinasit në katër sfidat e para kanë marrë vetëm dy pikë, derisa synojnë fitoren e parë këtë edicion në Superligë.

Nga ana tjetër Ballkani ka startuar për mrekulli, ku në tre duelet e para kanë marrë po aq fitore dhe kërkon të ketë vazhdimësi.

Formacionet zyrtare: