Derbi Arsenal – Manchester United, formacionet e mundshme

Premierliga e Anglisë vjen sot me një nga derbit më interesantë.

Nënkampioni i Anglisë, Arsenali do të jetë nikoqir i Manchester Unitedit,

Derbi i javës zhvillohet në “Emirates Stadium”, më fillim nga ora 17:30.

Tashmë anë publikuar formacionet e mundshme të trajnerëve Mikael Arteta dhe Erik Ten Hag.

Arsenal:
Ramsdale; White, Saliba, Gabriel, Zinchenko; Odegaard, Rice, Havertz; Saka, Jesus, Martinelli.

Manchester United:
Onana; Wan-Bissaka, Lindelof, Martinez, Dalot; Casemiro, Eriksen; Antony, Fernandes, Rashford; Hojlund