Cristiano Ronaldo sot feston ditëlindjen

 

Cristiano Ronaldo sot feston ditëlindjen e 35. Portugezi lindi në vitin 1985 në Funchal.

Ai konsiderohet si lojtari më i mirë në botë dhe një nga më të mëdhenjtë e të gjitha kohërave.

Ai ka luajtur për ekipet e Portos, Manchester United, Real Madridit, dhe Juventusit

SHARE