Biden jep lajmin e mirë për Ukrainën

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden ka dhënë lajmin e mirë për Ukrainën.

Përmes një postimi në Facebook, ai njoftoi se do të sigurohen që Ukraina të ketë armë për t’u mbrojtur kundër pushtuesit rusë.

Tutje ai thotë se do të dërgojnë para, ushqim e ndihma për ata.

“Ne do të sigurohemi që Ukraina të ketë armë për t’u mbrojtur kundër forcës pushtuese ruse. Ne do të dërgojmë para, ushqim dhe ndihmë për të shpëtuar jetën e Ukrainës. Ne do t’i mirëpresim refugjatët ukrainas me krahëhapur“, ka shkruar Biden./I