Benzema mendon largimin nga Arabia Saudite

Karim Benzema po mendon largimin e tij nga Arabia Saudite.

Sulmuesi 36-vjeçar nuk është i kënaqur me mënyrën se si po vazhdon qëndrimi i tij te Al Ittihad deri më tani, pavarësisht se ka shënuar 15 gola në 24 ndeshje në të gjitha garat.

ESPN raporton se mund të largohet pas gjashtë muajve qëndrim në Arabinë Saudite, dhe mund të transferohet në Premierligën angleze.Ai ka disa oferta nga Anglia duke përfshirë edhe skuadrën e Chelseas./