Barcelona ne “grupin e vdekjes”, në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve

Është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve në Monaco

Barcelona është në grupin më të vështirë, grupin F, pasi që aty është edhe Borussia Dortmund dhe Inter. Autsajder në këtë grup pritet që të jetë Slavia Praga.

Kampioni Liverpool është në grupin e me Napolin dhe Salzburgun. Liverpool do të këtë punë edhe me Genkun e Belgjikës në grupin E.

Ndeshjet e para të Ligës së Kampionëve do të luajë në më 17 dhe 18 shtator.

Grupet:

Grupi A – PSG, Real Madrid, Club Brugge, Galatasaray

Grupi B – Bayern, Tottenham, Olympiacos, Zvezda

Grupi C – Man. City, Shakhtar, Dinamo Zagreb, Atalanta

Grupi D – Juventus, Atletico Madrid, Leverkusen, Lok. Moska

Grupi E – Liverpool, Napoli, Salzburg, Genk

Grupi F – Barcelona, Dortmund, Inter, Slavia Praga

Grupi G – Zenit, Benfica, Lyon, Leipzig

Grupi H – Chelsea, Ajax, Valencia, Lille