5 klube shqiptare sot do të zhvillojnë ndeshjet në kuadër të Evropa Ligës

Sot do të zhvillohen ndeshjet e ardhshme në kuadër të Evropa Ligës.

Gjatë ditës së sotme pritet të luajnë 5 skuadra shqiptare në kuadër të këtij kompeticioni, shkruan Sinjali Sportiv.

Klubi i Kukësit do ta ketë një përballje mjaft të vështirë, ku do të luajnë kundër Wolfsbugurt.

Kurse, Teuta do të përballet me Granadën ndërsa Laçi do të përballet në Elbasan Arena me Hapoel Beer Sheva.

Renova do të përballet me Hajduk Splitin dhe skuadra kosovare, Drita do të përballet me Sileksin.

Orari i ndeshjeve:

Kukësi – Wolfsburg, ora 20:00

Teuta – Granada, ora 16:00

Laçi – Hapoel Beer Sheva, ora 19:00

Renova – Hajduk Split, ora 15:30

Sileks – Drita, ora 20:00

SHARE