​22 viktima dhe 561 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur sot se në 24 orët e fundit e Maqedonisë Veriore janë kryer 1901 teste, prej të cilëve 561 persona kanë rezultuar pozitivë me sëmundjen infektuese.

Ndërkohë që janë shëruar 197 pacientë, ndërsa betejën me koronavirusin e kanë humbur gjithsejtë 22 persona./AlsatM