Zbulohen katër plantacione të mëdha droge afër Koshares

Katër plantacione të mbjellura me bimë narkotike, janë zbuluar në orët e para të mëngjesit të sotëm nga policia. Plantacionet ndodhen në afërsi të kurifit Kosovë-Shqipëri, përkatësisht afër Kosohares.

Burime të Gazetës Sinjali bëjnë me dije se policia akoma nuk ka arritur t’i identifikojë personat të cilët dyshohet se janë të përfshirë në mbjelljen dhe kultivimin e bimëve narkotike, por dyshohet se këta persona mund të jenë nga Shqipëria.

Mësohet se vendi ku ndodhen këto plantacione është një terren mjaftë i vështirë, gjë që përjashton mundësinë që kultivuesit të jenë nga Kosova.

Për këtë rast pritet të raportojnë edhe mediat e tjera nga vendi i ngjarjes.

Pas pak detaje të reja nga ky rast…