Zana Avdiu e kritikon një gjest të Xhakës

Granit Xhaka ishte në vëmendjen kryesore në ndeshjen Zvicër-Serbi.

Ai u shpall lojtari më i mirë i takimit ku Zvicra triumfoi 3:2 dhe u kualifikua tutje në Botëror, duke e eliminuar Serbinë.

Por, ai pati disa përleshje verbale e fizike me lojtarët serbë.

Në një moment, ai e kapi organin gjenital, duke ia “treguar” bankës rezervë të Serbisë.

Ky gjest nga analistja Zana Avdiu u cilësua si i turpshëm dhe akt prej rrugaçi.

“Akti i Granit Xhakes, eshte per turp. Akt prej nje rrugaçi. Dhe, fatkeqesia eshte, qe asnje nuk la pa e shpernda ate foto. Pra, zero nivel, ne nje shtet te tane!”, shkroi Avdiu.