Vdes kosovari në vend të punës në Itali:Nga Malisheva

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një shqiptar nga Kosova ka humbur jetën në vendin e punës, shkruan Gazeta Metro.

Siç merr vesh Gazeta Metro, rasti i rëndë ka ndodhur përderisa viktima ka qenë duke manovruar më vinç dhe një ngarkesë me dritare.

Viktima është Nazmi Morina nga fshati Lubizhdë i Malishevës