Tërmet në Shqipëri

Një tërmet ka lëkundur Shqipërinë mëngjesin e sotëm.

Mësohet se epiqendra ishte në Detin Adriatik 11 kilometra në Veriperëndim të Durrësit dhe 36 kilometra nga Tirana.

Thellësia e këtij tërmeti me magnitudë 3.5 të shkallë rihter ishte 30 kilometra, raporton tch.

Ndërkohë ESMC i ka konsideruar lëkundjet të shkallës 3.

SHARE